Tohum Çalışma Modeli Doğa Koleji Öğrencilerine Tanıtıldı

Alanya Doğa Koleji eğitimcilerine yapılan Girişimcilik Odaklı Eğitim Modeli sunumumuzun Doğa ekibi tarafından çok olumlu karşılanmasından büyük mutluluk duyduk. Olumlu geri dönüşlerden aldığımız enerji ile çalışmalarımızın ikinci adımı olan Tohum Girişim Fonu’nun ne olduğu ve bu fona genç girişimcilerimizin nasıl başvuru yapabileceklerini açıklayan bir sunumu Alanya Doğa Koleji öğrencilerinin büyük bir kısmının katılımı ile 21 Eylül’de gerçekleştirdik.

Girişimcilik Odaklı Eğitim Modeli’nin bir pilot uygulaması olan Tohum Genç Girişimci Fonu hakkında Alanya Doğa Koleji’nde geniş bir öğrenci katılımı ile tanıtım sunumu yapıldı 

İlkokuldan liseye kadar çok geniş bir yaş aralığından seyircilerin olduğu Doğa Koleji sunumumuzda yapılan sunumda girişimci kafa yapısının 21. yüzyılın bilgiye dayalı ekonomisinde ne kadar önemli olduğuna işaret edilen sunumda girişimci olmak için yetişkin olmanın, çok zengin olmanın veya bir batı ülkesinde olmanın gerekli olmadığı Elon Musk’un hayat hikayesinden alıntılar ile vurgulandı.

Girişimci olmak hakkında yaygın yanlış algıların altının çizildiği sunumda gençlerimizin birer girişimci olmak hiç beklemelerine gerek olmadığı vurgulandı. Tohum girişimlerini hayata geçirmek isteyen gençlere destek vermek için burada. 

Fondan destek almak için takip edilmesi gereken yöntem öğrenciler ile paylaşıldıktan sonra soru cevap kısmında öğrencilerin Tohum Fonu ve girişimcilik hakkındaki soruları tartışıldı. Yaşlarının çok ilerisinde ve derin sorular alınan bu kısımda çok eğlendiğimizi söylemek isterim.

Bu etkileşimli kısımda gerçekleşen konuşmalar sitemize bir Sıkça Sorulan Sorular sayfasının eklenmesinin gerekliliğini gösterdi. Bu sayfadan aklına takılan belli başlı soruların cevaplarını bulabilir. Eğer sorunuz burada geçmiyorsa bize sorunuzu iletebilirsiniz.

Sumun sonrası öğrenciler ile yapılan soru cevap kısmında katılımcılar çok enteresan irdelemelerde bulundular.

Öğrencilere yapılan sunum aşağıdaki YouTube videomuzda bulunabilirsiniz.

“Tohum Çalışma Modeli Doğa Koleji Öğrencilerine Tanıtıldı” için bir yanıt

Yorumlar kapatıldı.